V Edycja Zdrowe Nawyki

V Edycja Zdrowe Nawyki

Uwielbiamy szkolenia, gdzie nie tylko my dajemy od siebie wiedzę, ale również nasi uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami i pasjami z całą załogą. W ubiegłorocznej, wrześniowej edycji Lidera na Fali, natrafiliśmy na wyjątkowych ludzi, którzy swoją pasję, przekładają na pracę, a szkolenie Motivation & Making Change, pozwoliło im poszerzyć horyzonty. Przez siedem dni, dzieliliśmy jacht z totalnie różnymi ludźmi, którzy mieli ze sobą coś wspólnego. Była to pasja, chęć rozwoju i realizacji swoich celów. Oprócz zawodowców, takich jak psychoterapeuta, koordynator sprzedaży czy fizjoterapeuta, udział w naszym żeglarsko-szkoleniowym wyjeździe wziął triathlonista i… zamiłowany gracz Poker Texas Hold’em . Nie sądziliśmy, że możemy poznać tajniki wielu dziedzin. To był wyjątkowy wyjazd i świetnie spędzony czas!

Zdrowe nawyki to podstawa!

Jak należy się odżywiać? Co robić aby nie zażywać leków, a masażem wyleczyć ból? Na te i wiele innych pytań, odpowiedź udzieliła nam Bogna. Nasza pokładowa fizjoterapeutka, przekonała co niektórych do „lepszego życia”, zdradzając nam tajniki fizjoterapii, dbania o odpowiednią postawę ciała i nie tylko.

Od początku przyjechała w konkretnym celu. Chciała przedyskutować tematy z jej biznes planem i potrzebowała pomocy w wyborze nazwy dla firmy. Szalona i konkretna osoba z wielkimi planami na życie. Bogna, fizjoterapeutka z Gdańska, stwierdziła, że zeszłoroczny wyjazd Lidera na Fali odmienił jej życie. Podczas wyjazdu udało jej się napisać biznes plan na rozwój swojej firmy oraz otwarcie centrum fizjoterapii i rehabilitacji w Gdańsku. Rok po naszej wyprawie Bogna i jej zespół odliczają dni do otwarcia Body & Mind Clinic w centrum biznesowym Alchemia w Gdańsku Oliwie. Trzymamy kciuki i cieszymy się, że mogliśmy położyć małą cegiełkę pod fundament tego projektu. :)

Ruch to zdrowie!

Pracuje w branży elektro-technicznej, a w wolnej chwili biega, jeździ na rowerze i pływa! Mimo, że Jakub, podczas pierwszych dni wyjazdu odpoczywał i zbierał siły, przed wyjazdem żeglarsko-szkoleniowym wykonał wiele pracy nad sobą, każdego dnia dążąc do sukcesu!

Zapalony sportowiec na moment zniknął z naszego szkolenia, a to wszystko za sprawą startu w organizowanym w Gdańsku wyścigu triathlonowym. Cała załoga mocno kibicowała Jakubowi, który wrócił usatysfakcjonowany wynikiem! Gratulujemy Jakub, Twoja motywacja skłoniła nas do ruszenia się. Mariusz już na wyjeździe rozpoczął pływanie… za kołem :D , a później wspólnie wykonaliśmy nasze ulubione pompki (do których już wcześniej przekonał nas uczestnik poprzedniej edycji, o czym można przeczytać TUTAJ – POMPKARZE MAZURSCY).

(Nie)zdrowe odżywianie?

No staramy się zdrowo odżywiać, ale na wyjazdach Lidera na Fali, nie odmawiamy kiełbasy i karkówki :P nasze grille i ogniska są tradycją i mało kto potrafi się im oprzeć.
Dieta dietą, ale jak to mówią: “raz nie zawsze, dwa razy nie wciąż”. :) A mówiąc zupełnie serio, to nasze podejście jest takie, że dieta i zdrowe odżywianie jest ważne, ale żadna skrajność nie jest dobra i czasem warto “zrobić sobie odpust”.

To, ze dbamy o naszych uczestników, raczej nie trzeba przypominać. Ale w szczególności, przy takiej uczcie jak grill czy ognisko, zawsze staramy się zadbać o wygodę i przysłowiowe „pół godzinki dla słoninki”. Lider Na Fali, to nie tylko szkolenia i żeglowanie ale także relaks, wypoczynek i chillout w dobrym klimacie. :)

Podczas wyjazdu żeglarsko-szkoleniowego, serwowaliśmy również pożywne posiłki na jachcie. Śniadania na jachcie w Zimnym Kącie nie sposób zapomnieć. To niepozorne chwile, które mocno zapadają w pamięci.

Od kabanosów, serów i przekąsek, po ciepłe i chłodniejsze napoje 😉 Zaopatrzenie to podstawa, dlatego warto zwrócić uwagę, że w taki sposób zawsze przygotowujemy się na nasze wyjazdy.

Nauka na świeżym powietrzu!

Oprócz pysznych posiłków na jachcie, podczas wrześniowej edycji Lidera na Fali serwowaliśmy dużą dawkę wiedzy. Motivation & Making Change to wyjątkowe szkolenie z motywacji oraz wprowadzania zmian i zarządzania zmianą. Każdego dnia Mariusz przekazywał wiedzę uczestnikom, a oni wręcz pochłaniali ją. Jak zgodnie stwierdzili to był dobry czas dla każdego z nich.

 

Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak skutecznie wywierać wpływ na siebie i otoczenie, a także jak budować dobre nawyki i wytrwać w swoich postanowieniach. Rozmawialiśmy między innymi o tym, jak naprawdę działa motywacja wewnętrzna i zewnętrzna, jak działać bez niej oraz dlaczego ludziom nie udaje się realizować swoich celów i postanowień.

Podczas szkolenia na jachcie, uczestnicy dowiedzieli się jak radzić sobie z wymówkami, odkładaniem obowiązków na później, perfekcjonizmem, a także w jaki sposób pokonać opór i lęk przed zmianą.

A po dawce wiedzy, był czas na relaks.

Każdy z uczestników znajdował inną formę relaksu. Jedni czytali, inni leżeli na dziobie, jeszcze inni fotografowali zachody słońca. Podczas wyjazdu Lider na Fali, nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Byliśmy całym teamem w Mamerkach.

  

W Mamerkach pod Kanałem Mazurskim, około 8 km od Węgorzewa znajduje się jeden z najlepiej zachowanych w Polsce kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej.

Według Wikipedii w skład kompleksu wchodzi bunkier „gigant”, którego ściany i stropy mają grubość 7 metrów. Korytarze i wnętrza schronów są niezniszczone i dostępne dla turystów. Zachowały się zejścia do kanałów oraz cały 30-metrowy tunel podziemny łączący bunkry numer 28 i 30 w “Mieście Brygidy”. Niemcy nie zdążyli wysadzić schronów, zostały one opuszczone bez walki przez wojska Wehrmachtu w styczniu 1945.
Przy bunkrach znajduje się 38-metrowa wieża, z której rozciąga się piękny widok na jezioro Mamry.

Wieża widokowa w mamerkach

Nasi wyjątkowi uczestnicy

Po całodniowych atrakcjach takich jak: szkolenie, nauka żeglowania czy zwiedzanie, przychodzi czas na rozmowy. Podczas piątej edycji, dzięki pasji Michała poznaliśmy tajniki Poker Texas Hold’em. Michał z zaangażowaniem i psają opowiadał o regułach gry, swoich doświadczeniach i sukcesach. Do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak ta gra może być ciekawym i wciągającym zajęciem a jednocześnie wymagającym dużej sprawności matematycznej.

Patrycja psychoterapeutka, opowiadała o swoich doświadczeniach związanych z pracą i drogą, jaką przeszła w swoim rozwoju.

Marzena współpracuje z jedną z sieci komórkowych, lubi nowe wyzwania i ciekawe projekty, a Lider na Fali pozwolił jej złapać oddech na długie miesiące i spojrzeć z innej perspektywy na swoje życie.

A Kasia, to nasz wyjazdowy chodzący promyk szczęścia. Zawsze otwarta, radosna i z uśmiechem na ustach. Inicjatorka wielu rozmów. To nasza mistrzyni selfie na tym wyjeździe. :)

A jęzory były jednym z motywów przewodnich tego wyjazdu. :)

Warunki idealne!

Idealny mazurski wyjazd, jest wtedy kiedy pogoda jest różna. I tak było tym razem. Pogoda była zmienna i dzięki temu mogliśmy pokazać naszym uczestnikom jak w każdych warunkach odnaleźć się na jachcie. W ciągu siedmiu dni, był wiatr, słońce, chmury i deszcz. Nas wszystkich to ucieszyło!

Piąta edycja Lidera Na Fali to był dobry czas. Było wszystko, co potrzebne ciału, duszy i umysłowi. Dziękujemy naszym uczestnikom za zaangażowanie i kolejną, świetną przygodę. I jak to bywa na naszych wyjazdach, nawiązały się nowe przyjaźnie i znajomości, które trwają do dziś. :)

To dzięki Wam, uczestnikom, po raz kolejny mogliśmy przez siedem dni pielęgnować naszą przyjaźń, bo wyjazd Lider na Fali, zrodził się między innymi po to. Abyśmy my spędzali więcej czasu ze sobą, a Wy korzystali z możliwości nowego doświadczenia i wiedzy jaką chcemy się z Wami dzielić.

Dziękujemy,

Mariusz i Bartek